Windows Phone'lu HTC Cihazın Özellikleri Sızdı!

VoiceSearchgoogle

Tayvanlı teknoloji devi HTC, kısa bir süre önce yeni bir Windows Phone cihazı üzerinde çalıştığını paylaşmıştı. Yeni cihaz, HTC’nin amiral gemisi One (M8)’in Windows Phone sürümü olarak çıkış yapacak. Son olarak adı geçen cihaz ile ilgili detaylar da basına sızdı.

HTC, çıkardığı Windows Phone işletim sistemli cihazlar ile tanınıyor. Şirketin ürettiği bu son ürün de tahmin edileceği üzere Windows Phone işletim sistemiyle çıkış yapıyor. HTC’nin Dot View kasası kullanılan bu cihaz, 2 GB RAM ve 32 GB ta hafızaya sahip. Cihazın hafızası ayrıca microSD karlar ile 128 GB’a kadar çıkarılabiliyor. Windows Phone 8.1 işletim sistemine sahip olan cihazın dört çekirdekli 2,3 Ghz Snapdragon 801 işlemciye sahip olduğu ifade ediliyor.

Ayrıca tüketicileri yakından ilgilendiren bir takım diğer özellikler de sızıntıda yer alıyor. Cihaz, 5 inç ekran boyutu ile çıkış yapacak. One (M8) için beklenen görüntü kalitesi ise SUPER LCD3. Akıllı cihazlar, teknik özelliklerinden çok kamera gibi özellikler ile tüketicinin ilgisini çekiyor. Cihazda kullanılan ön kamera 5 megapiksel görüntü sunuyor. Bu çözünürlükte fotoğraflar ise kartpostal boyutlarında çıktılar için yeterli olarak görülüyor. One (M8)’in UltraPixel teknolojisi ile geleceğini de hatırlatmakta fayda var.

One (M8) ile birlikte gelen şeyler bunlarla da sınırlı değil. HTC’nin kendi uygulamalarının da cihazla beraber geleceği ifade ediliyor. Bu uygulamalar arasında U-Focus ve Boomsound gibi popüler uygulamalar da yer alıyor. HTC, üzerinde çalıştığı yeni cihaz ile Windows Phone’cuları bir hayli sevindirmişe benziyor. Öte yandan söz konusu cihazın hangi tarihte çıkacağına yönelik bir açıklama henüz sızmış değil.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta