Windows Phone Mağazası Her Zamankinden Daha Zengin!

VoiceSearchgoogle

Uygulama mağazaları, gün geçtikçe daha da zenginleşiyor. Bu mağazalarda aradığımız uygulamaları bulmamız her zamankinden daha da kolay hale geldi. Bu genişlemenin yapılan taleplere oranla uzun bir süre daha artacağı tahmin ediliyor.

Uygulama mağazalarının en büyükleri arasında hiç şüphesiz Windows Phone Mağazası da bulunuyor. Bu alanın en büyüklerinden olan Windows Phone Mağazası, Android ve iOS’tan sonra üçüncü sırada geliyor.

Mirosoft, Windows Phone Mağazası’nın geldiği son durum ile ilgili bir açıklama yapmış bulunuyor. Şirketin resmi web sitesinde yayınlanan bu açıklamaya göre Windows Phone mağazası, uygulama bakımından yüksek bir rakama ulaştı. Güncel verilere göre mağazanın barındırdığı uygulama sayısının 300 bine ulaştığı ifade ediliyor.

İşin tuhaf yanı ise mağazanın bu rakamı kısa bir sürede yakalamış olması. Uygulama mağazasının bu rakamlara erişmesi yalnızca 6 ay gerektirdi. Böylesine bir başarıya imza atan Microsoft, Windows Phone uygulama mağazasında Aralık 2013’te 200 bin, Haziran 2012 tarihinde ise 100 bin uygulamaya sahipti.

Büyük bir hız yakalayan Microsoft, aktif uygulama geliştiricilerini yüzde 50 oranında artırırken, uygulama sayısını da doruk noktasına ulaştırdı. Şirketin yakaladığı bu şaşırtıcı başarının ardındaki formul pek çok çevre tarafından merak ediliyor. Şirket yetkililerine göre ise bunun ardında evrensel uygulamaların piyasaya sürülmesi bulunuyor. Windows Phone uygulama mağazası aynı hızla devam ederse rakiplerinin gözünde her zamankinden daha güçlü bir konuma yerleşebilir. Mağazanın başarıyı koruması durumunda daha da genişlemesine kesin gözle bakılıyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta