WhatsApp’a Yeni Bir Özellik Geldi

VoiceSearchgoogle

Uzun bir süredir konuşulan ve gelmesi an meselesi olan WhatsApp için arama özelliği, sonunda Android kullanıcılarıyla buluştu.

Telefonlarımızda ki SMS veya MMS kullanımını tarihe gömen mesajlaşma programlarının yeni hedefi, operatörlerin işini daha da zorlaştırmak gibi görünüyor. Tüm bu imkanları sunarken, şimdi de arama özelliğini sunan WhatsApp ise, bunun onaylar niteliktedir. 700 milyon gibi bir kullanıcı kitlesine hitap eden WhatsApp, son yaptığı güncelleme ile Android kullanıcılarına arama özelliğini de sundu.

Bildiğiniz gibi, bundan birkaç hafta öncesine uzanan bir serüvendi. Öncelikle, WhatsApp arama özelliği, android geliştiricilerine sunuldu. Gerekli düzenlemelerin ardından, APK dosyası olarak bazı kullanıcılar ulaşabilmişti. Son olarak şirket, tüm kullanıcıların kullanımına sunarak, Google Play Store’de yayınlamaya başladı. Bugün indirmeye sunulan 2.12.19 numaralı güncelleme sayesinde, bu yeni özelliğe erişebilirsiniz. Son olarak, gelişmelerine devam edildiği bildirilen bu özelliğin, iOS ve Windows Phone’lara ne zaman geleceği ise, belirsizliğini koruyor.

HAKKINDA Mustafa