Twitter'ın Büyük Değişimi!

VoiceSearchgoogle

Birçok kullanıcı Twitter’ın sahip olduğu ismi garip bulduklarını büyük kullanıcı kitlesine sahip olan sosyal ağ üzerinde yayınladıkları twetleri ile paylaşıyorlar. Ancak Nick Balton’ın yaptığı bir araştırma sonucunda ortaya çıkan bilgiler kullanıcıları Twitter üzerinde daha fazla düşündürecek.

Yapılan araştırma sonucunda ortaya çıkan bilgilere göre kurucular Twitter ismini elde edene kadar Twitch, Smssy ve Friendstalker isimleri üzerinde yoğun bir şekilde düşünmüşler. Yapılan araştırma kurucuların bu isimlerin yanı sıra birçok isim üzerinde de düşündüklerini ancak bunlara kesin gözü ile bakıldığını ortaya çıkarıyor.

Yapılan araştırmada ise bir diğer dikkat çeken nokta ise logolarda ortaya çıkıyor. İçinde twitter yazan konuma baloncuğundan twttr yana logoya kadar birçok tasarımın yer aldığı logolar arasında ise bugün kullanılan logo ortaya çıkmış.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.