Titanfall’da Hileye Yer Yok!

VoiceSearchgoogle

Respawn Entertainment tarafından geliştirilip, Electronic Arts tarafından yayımcılığı yapılan Titanfall, bundan böyle hileye asla geçit vermiyor. 11 Mart’ta piyasaya sürülen multiplayer destekli oyun, eşitlik sağlayabilmek adına hile kullananları tek tek ayıklamaya başladı. Fakat hile kullanmış olsanız bile yapılan düzenleme sayesinde Titanfall’u oynamaya devam edebileceksiniz.

Bir süredir hile kullanmayan oyuncular, hileli kullanımın adil olmadığını ifade ediyordu. Dürüst oyun isteyen oyuncuların şikayetlerini dikkate alan Titanfall, bunun önüne geçmek için oyunun PC versiyonunda FairFight isimli bir ayıklama sistemi kullanmaya başladı. Böylelikle çevrimiçi oyunların en büyük sıkıntısı olan oyun hilelerine de bir çözüm getirilmiş oldu. Sistemin işleyişi ise hile yapan oyuncuların, genel oyuncular arasından çıkarılmasına ve onların partilerine katılımlarının engellenmesine dayanıyor.

Bu noktada, bu kişilerin Titanfall adlı oyuna hiçbir şekilde giremeyeceğini söylemek yanlış olur. Zira son olarak Respawn Entertainment’in yaptığı açıklamaya göre hile kullananlar da oyunu bir şekilde oynayabilecek. Fakat yalnızca hile kullanan oyuncular ile... Bir bakıma hile kullanmak serbest ama herkesin hileci olduğu bir ortamda… Kendi mantığı içerisinde oldukça adil olan bu sistem, dürüst bir oyun arzu edenleri şu an için tatmin etmiş görünüyor.

Kısa süre önce de Respawn Entertainment yayınladığı açıklamada tüm bu gelişmelerin sinyalleri verilmişti. Ellerinde hile yapan kullanıcılar ile ilgili veriler bulunduğu ve bu kullanıcılarla müdahale etmeye başladıkları açıklanmıştı. Bulunan çözüm ile hilecileri de kaybetmeyen oyun, herkesin memnuniyetini sağlamış görünüyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta