Sony Xperia Z2, Kısa Sürede Demode Olabilir

VoiceSearchgoogle

Kısa süre önce piyasaya sürülen Sony’nin yeni amiral gemisi Xperia Z2’nin bir süre sonra modasının geçeceği konuşuluyor. İşin ilgi çekici tarafı, bu yorumlar Xperia’nın üretici firması Sony’den geliyor.

Sony’de pek çok departmanın yetkili kişisi olan müdür Yoshiro Kurozumi, basına konu ile ilgili bir açıklamada bulundu. Japon basınına verilen röportajda, bu yıl Barcelona’da gerçekleştirilen Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtımı yapılan Xperia Z2’nin, uzun vadede Sony’nin amiral gemisi olma özelliğini devam ettiremeyeceği ifade edildi. Buna neden olarak ise, amiral gemi ünvanı taşıyan ürünlerin; hızlı ve düzenli aralıklarla güncellemesinin yapılması gerektiği ve diğer ürünlerle ancak bu şekilde rekabet edebileceği belirtildi.

Kurozumi’nin yaptığı açıklamadaki bir diğer husus ise Xperia Z2’nin yılın yalnızca ilk yarısında, amiral ürün olma özelliğini koruyabileceği konusu oldu. Fakat Kurozumi’nin yaptığı bu gerçekçi açıklamalar teknoloji çevrelerinde büyük bir şaşkınlık yaratmadı. Öyle ki Sony gibi yenilikçi teknoloji üretiminde lider bir şirketin, uzun süre tek bir tasarıma bağlı kalmaması normal olarak beklenen bir durum.

Kurozumi’nin de yaptığı açıklamalar ile işaret ettiği üzere, bulunduğumuz yılın ilerleyen dönemlerinde Sony, tüketicinin karşına geliştirilmiş özellik ve yenilikçi bir tasarım ile çıkacak. Şirket bir süredir Xperia ailesi ile özdeşleşmiş tek bir tasarım dili kullanıyordu. Beklenen o ki OmniBalance, yeni gelecek olan modellerde, yerini başka bir tasarım diline bırakacak. Kısacası Xperia Z2’nin demode olmasına bir süre daha var.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta