Samsung'un Tablet Bilgisayarı: Galaxy TabPro S

VoiceSearchgoogle

Son zamanlarda popülerliği artan tablet-pc pazarına yeni bir üründe Samsung'dan geliyor. CES 2016'da tanıtımı yapılan Galaxy TabPro S hem tasarım hem de teknik özellikleri ile pazara iddialı bir giriş yapmayı hedefliyor.

12 inç Super AMOLED ekrana sahip olan Galaxy TabPro S, Microsoft Surface Pro ve Apple iPad Pro'ya direkt rakip olarak konumlanmış durumda. 2560x1440 ekran çözünürlüğü sunan TabPro S gücünü Intel'in Skylake tabanlı 6. nesil Core M 2.2 Ghz'lik işlemciden alıyor. Cihaz, 4 GB RAM ve  128 veya 256 GB'lık iki farklı SSD seçeneğine sahip olacak ancak ekstra bir microSD kart slotu bulunmuyor. Kısa vadede depolama alanı yeterli gözüksede günümüz teknolojisinde dosya boyutlarının büyüdüğünü düşünecek olursak uzun vadede TabPro S'in microSD slotu olmaması kesinlikle bir dezavantaj olarak görülebilir.

Samsung Galaxy TabPro S, 6.3mm kalınlık ve 693g ağırlık ile rakiplerine göre en ince ve en hafif kasaya sahip. Daha önceki tablet modellerinde sadece Android kullanan Samsung, ciddi iş yükünün altından kalkabilecek bir ürün sunma çabasının sonucu olarak TabPro S'i Wİndows 10 işletim sistemi ile sunuyor. 5 MP'lik ön ve arka kameraya sahip olan cihazın ne yazık ki flaşı bulunmuyor.Samsung, 5200 mAh kapasitesinde pili bulunan TabPro S'in 10.5 saatlik bir pil ömrü olduğunu iddia ediyor.

Şık ve hafif tasarımı, yeterli miktar RAM'i ve uzun pil ömrü ile günlük ofis işlerinin altından rahatlıkla kalkabilecek olan Samsung Galaxy TabPro S'in Şubat ayında satışa sunulması bekleniyor.

HAKKINDA Yiğit