Samsung Galaxy Note 4, QHD Ekrana Sahip Olacak!

VoiceSearchgoogle

Samsung’dan beklenen cihaz Galaxy Note 4 ile ilgili yeni sızıntılar ve iddialar gelmeye devam ediyor. Cihaz ile ilgili sızıntılar ve çıkan haberler resmi olarak doğrulanmamış olsa da haberler, hepten de mesnetsiz iddialar değil. Beklenen cihaz Galaxy Note 4’ün Samsung’un en yeni ve güçlü cihazı olacağına ise kesin gözle bakılıyor.

Akıllı telefonla ilgili ayrıntıların yavaş yavaş netleştiği şu günlerde cihazın QHD çözünürlüklü bir ekrana sahip olacağı öğrenildi. Galaxy Note 4’te kullanılan ekran, akıllı telefonları donanım olarak bilgisayarlara yaklaştıran bir teknolojiye sahip. Cihazda tercih edilen QHD yani 2560×1440 piksel çözünürlüklü ekran  ile kullanıcı memnuniyetini kazanmak hedefleniyor.

Öte yandan Samsung’un bu ekran çözünürlüğünü tüm Note 4’lerde kullanması bekleniyor. Zira QHD ekran çözünürlüğünün, AT&T’ye özel olarak üretilecek olan SM-N910A kod adlı telefonda da kullanılacağı, bizzat Samsung’un web sitesinden öğrenildi.
Samsung Galaxy Note 4, tahminlere göre çıkacağı süre içinde piyasanın gelmiş geçmiş en güçlü Android’li akıllı telefonu olacak. Cihazın birçok yeniliği de beraberinde getirmesi muhtemel görünüyor. Ayrıntılar arasında 5,7 inç büyüklüğünde bir ekran, 20 megapiksel çözünürlüğüne sahip kamera, Snapdragon 805 işlemci ve suya karşı dayanıklı bir gövde yer alıyor.

Söz konusu teknik özelliklerin hiçbirinin resmi olarak doğrulanmamış olduğunu hatırlatmakta fayda var. Tüm bunların gerçek olup olmadığı Berlin’de düzenlenecek olan IFA 2014 etkinliğinde ortaya çıkacak. Zira söz konusu cihazın tanıtımının IFA 2014 etkinliğinde yapılacağı ifade ediliyor.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta