Project Ara’nın Parçaları Belli Olmaya Başladı

VoiceSearchgoogle

Google’ın yeni projesinin adı Project Ara. Project Ara’nın en önemli özelliği telefon parçalarının tek tek değiştirilebiliyor olması. Tıpkı masaüstü bilgisayarlar gibi.

Google’ın Project Ara’sının çıkış tarihi de belli oldu. Telefon Mart ayında gerçekleştirilecek olan MWC yani Mobil Dünya Kongresi 2015’de kullanıcıların karşısına çıkacak.

Google yeni model telefonunu bu yılın sonuna doğru kullanıcılarla buluşturmayı planlıyor. Telefonla ilgili tüm plan ve programları yakın bir zaman içinde göreceğiz.

Project Ara’ya parça üreten firmalar da belli oldu. Telefonun ekranını Innolux, ses kartını ise Sennheiser firması üretecek. Telefonun üçüncü parçasını ise Toshiba tasarlayacak.

Toshiba; Project Ara’nın kamerasından sorumlu olacak. Toshiba’nın Project Ara’ya tasarladığı kameranın özellikleri ise şöyle olacak: 13 megapiksel arka, 5 megapiksel ön kamera.

Ön kamera modülü telefonda; 20 x 40 x 6.4mm, arka kamera ise; 20 x 40 x 7.1mm alan kaplayacak. Project Ara ile ilgili yeni gelişmeler oldukça sizlere aktaracağız.

Project Ara Kamera Videosu

HAKKINDA Atılay