Nokia'dan İlginç Aksesuar!

VoiceSearchgoogle

Piyasaya sunduğu Lumia 1020 başta olmak üzere Lumia serisi ile kullanıcıları oldukça şaşırtan Nokia kullanıcılarına yeni bir sürpriz yapmayı planlıyor gibi görünüyor.

Finlandiya merkezli Nokia üzerinde çalıştığı yeni projesi Treasure Tag yani hazine etiketi projesi ile değerli eşyaların cep telefonları üzerinden takibine olanak sağlamayı planlıyor. The Verge sitesinde yer alan habere göre firmanın üzerinde çalıştığı ve Bluetooth 4.0 ve NFC teknolojisine dayalı olarak geliştirilen aksesuar üzerine yapıştırıldığı her türlü elektronik ya da elektronik olmayan cihazın Lumia modellerine yüklenebilecek bir uygulama ile harita üzerinde takibine izin veriyor.

Aksesuarın kullanıcılara ne zaman sunulacağı hakkında bir açıklama yapılmadı ancak önümüzdeki haftalarda Lumia serisine getirilecek olan Bluetooth 4.0 güncellemesinden sonra piyasaya çıkması bekleniyor.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.