Nexus 9’dan Yeni Sızıntılar Geldi!

VoiceSearchgoogle

Kısa süre önce HTC’nin üreteceği iddia edilen Nexus 9 tabletin görüntüleri basına sızdırılmıştı. Bununla birlikte geliştirme aşamasında olan bu tablete Volantis kod adının verildiği konuşuluyordu.

Fakat yeni ortaya çıkan bir iddiaya göre sızan görüntüler gerçeği yansıtmıyor. Bunu iddia eden Evleaks, iddiasını doğrular nitelikte bir de fotoğraf paylaştı. Ona göre bu fotoğraf, tabletin asıl görüntüsü. Evleaks’ın öne sürdüğü bir başka iddia ise cihazda Qualcomm Snapdragon 810 değil 64 bit NVIDIA Tegra K1 çipseti kullanılmakta. Kullanılan çipsetin oyun konsollarında daha iyi bir performans sunduğu iddia ediliyor. Evleaks’ın bir diğer yankı uyandıran iddiası ise tablette 5 GB bir RAM’in bulunması olarak karşımıza çıkıyor.

Önceki raporlar ve paylaşılan görüntüler, cihazın 8.9 inç ile geleceğini gösteriyor. Evleaks’a göre 1.680 x 1.050 piksel çözünürlükle test edilen cihaz, 2.560 x 1.600 piksel çözünürlükle satışa sunulacak. Öne çıkan bir diğer iddiaya göre cihazda 5 megapiksellik 1080p video çekebilecek bir kamera kullanılacak. Tüm bunların dışında, cihazda varsayım niteliğinin ötesinde, kesin gözle bakılan bir takım özellikler de yer alıyor. Cihazda aliminyum kasa, Boomsound özellikli hoparlörler ve dahili hafıza bulunuyor.

Evleaks’ın paylaştığı fotoğraf ta cihazla ilgili bir takım ipuçları veriyor. Söz konusu fotoğraf, makra çekim olduğu için tam anlamıyla bütüncül bir görüntü değil. Fakat fotoğraftan anlaşıldığı kadarıyla sol altta yer alan “Flounder” yazısı, muhtemelen cihazın kod adlarından biri. Bir başka yazı olan Android Silver OS Alpha 1.4 ise cihazın bu programa dahil olabileceğinin işaretçisi…

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta