Minecraft'ta Görüntülü Konuşma !

VoiceSearchgoogle

Oyuncularının yaratıcılıklarını geliştirmesi için karşılarına birçok farklı proje ile çıkan dünyanın en çok oynanan oyunlarından Minecraft, sanal dünyayla gerçek dünya arasında kurduğu etkileşim ile farklı bir projeye daha imza attı.

ABD’li GSM operatörü Verizon ve YouTuber Captain Sparklez ve SethBling işbirliği ile hayata geçirilen Verizoncraft projesi sayesinde Minecraft oyun sektöründeki hatrı sayılır yerini sağlamlaştırıyor.

Oyun içerisindeki akıllı telefonunuz ile gerçekleştirdiğiniz görüntülü konuşma adeta bir devrim niteliğinde. Öncelikle akıllı telefonunuzu çalıştırabilmek için baz istasyonu oluşturmanız gerekiyor. Akıllı telefonunuzu inşa edeceğiniz yakın bir bölgeye kurduğunuz baz istasyonundan sonra Minecraft’ın karelerini kullanarak yarattığınız akıllı telefonunuzla isterseniz internet sayfalarını gezebiliyor, isterseniz de görüntülü arama yapabiliyorsunuz.

Görüntüler Minecraft’a has olan piksellerden oluşsa da farklı bir deneyim sunmasıyla, oyunun sınırlarının zorlanabileceğini gözler önüne seriyor. 

 

 

HAKKINDA Yiğit