Microsoft, Surface Pro'ların Şarj Kablolarını Geri Çağırıyor !

VoiceSearchgoogle

Microsoft’un yenilikçi tarzıyla tablet pc piyasasına hızla giriş yaptığı ürünü Surface Pro bazı ürünlerinde şarj kablosu nedeniyle aşırı ısınma problemi yaşıyor.

Sayılı Surface Pro, Surface Pro 2 ve Surface Pro 3’lerde karşılaşılan ısınma problemi yüzünden Microsoft, Mart 2015 öncesi Amerika’da ve Temmuz 2015 öncesi Avrupa'da satılan ve bu problemi yaşayan ürünlerin şarj kablolarını geri toplayacağını açıkladı. 

Microsoft’un sözcüsünün yaptığı açıklamalara göre; çok az sayıda Surface Pro’nun AC şarj kablolarının zaman içinde ezilmesi ve bükülmesi sonucu ortaya çıkan aşırı ısınmanın cihaza zarar verdiği kullanıcı raporlarında yer alıyor. Yangın riski de taşıyan bu ısınma problemi yüzünden önümüzdeki günlerde detaylı açıklama yayınlayacak olan Microsoft, bu sorunla karşılaşan kullanıcıların şarj kablolarını hangi yollardan iade edilebileceğini belirtecek ve ücretsiz olarak yenisi temin edilmesini sağlayacak.

Microsoft, Surface Pro’ların resmi satış rakamlarını yayınlamadığı için tam olarak bu sorundan etkilenen cihaz sayısını bilmesek de, belirtilen tarihden önce satılan Surface Pro’ların büyük bir kısmı bu geri çağırmadan 22 Ocak itibari ile yararlanabilecek. 

HAKKINDA Yiğit