Microsoft Google İçin Üretti!

VoiceSearchgoogle

Birçok alanda birbirlerine rakip olan Microsoft ve Google zaman zaman rakip olmalarına rağmen birbirlerine yönelik çalışmalar yapabiliyorlar. Bu durumun son örneği ise geçtiğimiz günlerde Microsoft tarafından gerçekleştirildi.

Microsoft, oldukça büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan Chrome için kendisinin iş amaçlı sosyal ağı olan Yammer’ın bir eklentisini yayınladı. Firma yetkilileri konu hakkında yayınladıkları bir raporda eklentinin Chrome kullanıcıların web tarayıcısı üzerine yerleştiğini ve Yammer sekmesi oluşturduğunu belirttiler. Oluşan yeni sekme sayesinde kullanıcılar beğendikleri sayfaları hızlı bir şekilde paylaşma imkanı buluyor.

Chrome için Chorme mağazası üzerinde indirilebilen eklenti kullanıcılardan biri Yammer ağı üzerinden sizin ziyaret ettiğiniz bir sayfaya baktığı zaman size uyarı gönderiyor.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.