Macbook ve iMac Kullanıcıları Dikkat!

VoiceSearchgoogle

John Hopkins Üniversitesi araştırmacıları güvenlik üzerine yaptıkları çalışmalarda ortaya oldukça dikkat çekici sonuçlar çıktı. Araştırmacılar yaptıkları araştırmalar sonucunda eski MacBook ve iMac kullanıcılarının izlenebileceğini açıkladılar.

Araştırmacılar yaptıkları açıklamalarda eski MacBook ve iMac modellerinde bulunan iSight kamera sistemlerinin ışıkları yanmadan da kayıt yapabileceğini ve kullanıcıların farkında olmadan izlenebileceğini açıkladılar.

Sistem planlanırken LED ışığı ile sistemin arasında bağlantı kurulmuş bir şekilde planlanmış olsa da hazırlanan yeni bir yazılım ile sistemin çalışması sırasında LED ışığına bekleme komutu gönderilip kullanıcıların farkında olmadan izlenebilmesi mümkün.

Yapılan açıklamada asıl korkutucu olan durum ise bunu yapacak olan kullanıcıların sistem ile doğrudan bağlantı kurmalarına gerek olmadığı ve internet üzerinde de gerçekleştirilebileceği oldu.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.