LG G2 Küçülerek Geliyor!

Bir süredir LG G2’nin yeni bir versiyonu merakla bekleniyordu. LG G2’nin mini versiyonunun üretileceği yönündeki duyumlar, şirketin de resmen doğrulaması ile gerçeklik kazandı. Bunu takiben Güney Koreli üretici LG, cihazın fotograflarını ilk kez, resmi Facebook hesabından yayınladı. Böylece bir süredir revaçta olan akıllı telefonların mini versiyonlarını üretme furyasına LG de katılmış oldu.

Bulunduğumuz Şubat ayının 24’ünde başlayacak olan Mobile World Congress’de (Mobil Dünya Kongresi) tanıtılması beklenen cihaz ile ilgili açığa çıkan yeni bilgilerden biri de çıkış yapacağı pazarlar. LG G2 Mini, öncelikle Mart ayı itibariyle Rusya’da ve daha sonra Nisan ayında ise Orta Doğu, Güney Amerika, Asya ve Avrupa’da satışa sunulacak.

Çift sim kart kullanımını destekleyecek olan LG G2 Mini’nin diğer özellikleri ise şu şekilde sıralanıyor: 4.7 inç büyüklük, 960×540 piksel qHD çözünürlüklü LCD ekran, son sürüm Android 4.4 KitKat işletim sistemi, 9.6mm inceliğinde 2440 mAH’lik batarya, 1 GB RAM, 8 GB dahili hafıza…

Bu özelliklere sahip LG G2 Mini’nin iki farklı model ile piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu modeller, 3G destekli Snapdragon 400 işlemci veya LTE Tegra 4i chip’li seçenekleri ile satışa sunulacak.

Minik boyutları ile kullanıcılara ergonomiklik sunmayı hedefleyen LG G2 Mini, flaş destekli bir kameraya da sahip. Arka kamera 8 megapiksel olarak duyurulurken ön kameranın ise 1.3 megapiksel çözünürlüğe sahip olması bekleniyor.

Yeni cihazı G2 Mini ile Güney Koreli teknoloji üreticisi LG, beklentilerin dışında teknik özellikler ile tüketicilerle buluşacak.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta