Geleceğin Kol Saati: iWatch

VoiceSearchgoogle

Geçtiğimiz günlerde yeni akıllı cihazları iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın tanıtımını yapan mobil devi Apple, herkese bir sürpriz yaptı ve yeni modelleriyle birlikte akıllı kol saati Apple iWatch’u tanıttı. İçeriğinde birçok özelliği barındıran ve kullanabilmek için iPhone sahibi olunması gereken cihazı, Apple şirket CEO’su Tim Cook ‘Bugüne de geliştirdiğimiz en kişisel cihaz’ olarak nitelendirdi.

Bilek olarak herkesin tarzının farklı olacağı göz önünde bulundurularak ilk süreçte oldukça geniş seçeneklere yer verilecek. 38mm ve 42mm’lik gövde seçenekleri gelecek olan cihaz, ince ve kalın bilekli insanlar için boyut ölçeği iyi bir alternatif olacak. Her iki bilekte de çalışması mümkün kılınacak. Paslanmaz çelik, Uzay Siyahı paslanmaz çelik, Gümüş alüminyum, Uzay Grisi alüminyum, 18-Karat Sarı Altın ve 18-Karat Pembe Altın olmak üzere altı farklı gövde seçeneği sunulacak. Buna ek olarak altı farklı kayış seçeneği bulunacak. Klasik – Spor – Elit olarak üç farklı sınıfa hitap edecek şekilde Apple iWatch’un üretimi gerçekleştirilecek.

Temel olarak özelliklerine değinecek olursak eğer;

- Kronograf sayesinde hız ölçümünde bulunabileceksiniz,
- İstediğiniz renk seçeneği ile saatinizi kullanabileceksiniz,
- Modüler ile ekranınızda bulunmasını istediğiniz eklentileri ayarlayabileceksiniz,
- Saatinize arka plan görüntüsü ekleyebileceksiniz,
- Günün istediğiniz zaman diliminde güneşin durumunu gözlemleyebileceksiniz,
- Astronomik bilgilere erişmeniz mümkün olacak,
- Ekranınızda hareketli görüntüler bulundurabileceksiniz,
- Günün her saati ekranınızdan faydalı bilgiler size hatırlatılacak,

Bunlar dışında su geçirmez bir yapıda olup kayış değişimi mümkün ve basit kılınacak. Zevkinize göre istediğiniz kayışı takabileceksiniz, tıpkı telefon kılıfı gibi. Cihaz sesinizi tanıyabildiği gibi, arkasında bulunan sağlık ve fitness sensörleri ile yürüme ve koşma esnasında ne kadar kalori yaktığınızı, kat ettiğiniz mesafeyi, attığınız adım sayısını, kalp ritminizi ölçebileceksiniz. Apple Store’dan birçok uygulama indirip kullanabileceksiniz. Örneğin; Twitter’dan tweet atıp, whatsapp’tan mesajlaşabileceksiniz. İnternet, video, müzik erişimi de sunan ve fiyat olarak 349 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak cihazın 2015 yılının ilk çeyreğinde satışa çıkması bekleniyor.

HAKKINDA Emrah