Facebook, IPhone Şarjını Süzüyor.

VoiceSearchgoogle

Facebook, kullanıcılarının yoğun şikayetlerine sonunda kulak vererek, uygulamasının IPhone’da olağanüstü şarj tükettiğini kabul etti.

Facebook’un mobil uygulaması, iOS 9 ‘da uygulamaların ne kadar şarj tükettiğini gösteren bölümüne yakalanması ve kullanıcılarında bu durumu ciddi manada sorun haline getirmesiyle birlikte, Facebook’tan yapılan açıklamayla birlikte, sorunu kabul etmeleri gerekti. Ayrıca şirketten yapılan açıklamayla, birkaç adet kilit sorunun bulunduğu ve bu sorunların en kısa zamanda çözümleneceği, ayrıca yayınlanacak olan yeni güncellemede de bazılarının yer aldığı söylendi.

Çözümlenen ilk sorun ise, CPU Döngüsü olarak baş gösterdi. Sonuca varılmadan isteğin aşırı bir şekilde olduğunun altı çizilen bu sorunla birlikte, şarjın daha fazla tüketilmesi de olağandır. Diğer bir sorun ise, Facebook’tan video izlediğiniz zaman, Facebook uygulamasını kapatsanız bile, arka planda açık kalma gibi bir açık mevcut. Gelen yeni güncellemeyle birlikte, pili daha az tükettiğini savunan kullanıcılarda mevcut.  

HAKKINDA Samet