Ekşi Sözlük Devredildi!

VoiceSearchgoogle

1999 yılında yayın hayatına giren ve girişiyle birlikte, sözlük alışkanlıklarımızı komple değiştiren Ekşi Sözlüğün kurucusu olan Sedat Kapanoğlu, tüm görevlerinden ve yöneticiliğinden ayrıldığını açıkladı.

Kendilerine ‘Kutsal Bilgi Kaynağı’ adını veren Ekşi Sözlüğün kurucusu ve yönetici olan Sedat Kapanoğlu, görevlerinden ayrıldığını açıkladı. 1999 yılında siteyi kodladıktan sonra, bugüne kadarda yöneticiliğini yapan Kapanoğlu, Ekşi Sözlük’ten yaptığı açıklamayla birlikte, görevini bıraktığını ve böylece yeni görevliyi ve yöneticiyi açıkladı.

Uzunca bir yazıyla görevi bıraktığını bildiren kurucu lider, uzun yıllardan beri uğraştığını, tüm alanlarda hizmet verdiğini, gerektiği zaman tüm işlemleri kendisinin yaptığının da altını çizdi. Bildiğimiz gibi Sedat Kapanoğlu, bir süre Microsoft şirketinde çalıştığı dönemde, Başak Purut’un kendi yokluğunda siteyi yönettiği ve ayakta tuttuğunun öneminden bahsederdi. Beklenen oldu ve Kapanoğlu’nun bırakmasıyla birlikte, yönetici koltuğuna Purut oturdu.

Bakalım bugünden sonra, Ekşi Sözlük, eskisi gibi devam edebilecek mi?

HAKKINDA Samet