Çocuklara Basit Kodlamayı Öğreten Oyuncak Tırtıl

VoiceSearchgoogle

Okul öncesi çocukların içindeki potansiyeli çıkarmak için inovasyon ve eğlenceyi de birleştirerek eğitici oyuncaklar üreten Fisher-Price, CES 2016’da 3 ile 8 yaş arası çocuklar için tasarladığı “Think & Learn Code-A-Pillar” isimli oyuncak tırtılı tanıttı. 

Think & Learn Code-A-Pillar, okul öncesi çocukalara vücudundaki parçalarla dizilim ve programlama gibi kod yazmanın temelini oluşturan adımları öğretmeyi hedefliyorlar. 

Oyuncak tırtılın gövdesini diziliş şekillerine göre farklı işlevlere sahip 8 ayrı parça oluşturuyor. Her bir parçanın üzerindeki tuşlara atanan komutlar sayesinde çocuklar oyuncak tırtıl ile diledikleri kombinasyonu yaratabiliyor. Örneğin; tırtılın sağa ve sola dönebilmesini ve ileri gidebilmesini dilediği gibi ayarlayabiliyor. Çocuğunuzun birleştirdiği parçaya ve öncelikle hangi parçadaki tuşa bastığına göre hareket edecek olan oyuncak tırtıl böylelikle komutlaların sırasının önemini de öğretecek. 

2016 Sonbahar ayında resmi lansmanı yapılacak olan, renkli ve müzikleri ile de eğlenceli Think & Learn Code-A-Pillar isimli oyuncak tırtıl 50 dolardan satışa sunulacak. Kutu içerisindeki 8 parçanın yanı sıra farklı parçalarının da satışa sunulacağı belirtilen oyuncak tırtılın bu eklentilerinin ise 15 dolardan satışa sunulması planlanıyor. 

HAKKINDA Yiğit