Chromecast’e Rakip Çıktı!

VoiceSearchgoogle

Büyük firmaların rekabeti en çok da tüketiciye yarıyor olmalı ki, Google’ın geçen yıl çıkarttığı bir USB bellek boyutunda olan akış cihazı Chromecast’e, Microsoft’tan rakip bir ürün haberi duyuruldu. Chromecast’e çok benzediği öne sürülen yeni akış cihazın ismi, Microsoft Wireless Display Adapter olarak açıklandı.

HDMI girişli TV’lere kolaylıkla bağlanabilen Wireless Display Adapter isimli ürün ile dijital medya oynatıcısı işlevi görülebiliyor. Mobil cihazdaki görüntüyü birebir büyük ekrana yansıtılması sağlanarak mobil cihazlardaki zengin içeriğe daha geniş ekranlardan ulaşım elde edilmiş olunuyor. Ayrıca, dizüstü bilgisayarı ve 8.1 destekli tabletinizdeki içeriği aktarmak için Miracast’i kullanan cihaz, birçok Windows Phone işletim sistemine sahip telefonu da tamamen destekliyor. Böylelikle telefonunuzdaki küçük ekranla yetinmeyip cihaz sayesinde ikincil ve büyük bir ekrana daha sahip olmuş oluyorsunuz. Sadece Windows Phone işletim sistemli cihazlarla yetinilmeyip Android işletim sistemli cihazlarla da çalışacağını sözlerine ekleyen Microsoft mensubu Brandon LeBlanc, ileride Android ve Windows işletim sistemini barındıran her cihazda ürünün kullanılabilir hale getirileceğini de belirtiyor.

35 dolarlık Google Chromecast’e nazaran 60 dolarlık fiyatıyla çıkış yapacak olan Microsoft Wireless Display Adapter, Ekim'de Birleşik Devletler’deki mağazalarda yerini alacak. Kurumsal alanda da faydalı olacağı düşünülen cihaz için konferans salonlarının çoğunda LCD ekranlar olduğu göz önünde bulundurulduğunda, projektörlere olan ihtiyacı ortadan kaldırabilir.

Ürün ile ilgili daha detaylı bilgi almak için, ürünün videosunu izleyebilirsiniz:

http://www.youtube.com/watch?v=AaWRJtn7zFc

HAKKINDA Emrah