Chrome'a Veri Tasarrufu Özelliği

VoiceSearchgoogle

Google'ın popüler internet tarayıcısı Chrome, artık masaüstü kullanıcıları için Chrome Veri Tasarrufu özelliğine kavuştu.

Peki, Chrome Veri Tasarrufu nasıl kullanılır? İnternet dünyasında en çok kullanıcıya sahip tarayıcılardan Google Chrome, artık yükleyebileceğiniz bir eklenti ile çok daha az kota harcayacak.

Google'ın mobil Chrome tarayıcısında dâhili olarak sunduğu veri sıkıştırma özelliğini bundan böyle masaüstü Google Chrome kullanıcıları da kullanabilecek.

Bu yeni özellik, mobilde olduğu gibi tarayıcı içerisinde dâhili olarak değil henüz Beta aşamasında geliştirilmeye devam ediyor.

Chrome Veri Tasarrufu Eklentisi ile her şey değişecek. Google'ın geliştirmeye devam ettiği Chrome Veri Tasarrufu Eklentisi, mobilde olduğu gibi internet sayfalarını Google Sunucularında da sıkıştırıyor.

Bu şekilde sayfalar daha az kota harcanarak karşınıza çıkacak. Kısa süre önce yayınlanmasına karşın şimdiden 7000 üzerinde kullanıcıya ulaşan Chrome Veri Tasarrufu Eklentisi, sınırlı internet kullanıcıları için büyük bir nimet olarak karşımıza çıkıyor.

Chrome Veri Tasarrufu Özelliğini kullanabilmek için yapmanız gereken tek şey Chrome Veri Tasarrufu Eklentisini indirmek ve yükleme sonrası Uzantı Simgesine tıklayarak Veri Tasarrufunu etkinleştirmek.

Gizli Modda bu eklentiyi kullanabilmeniz için Uzantı Ayarlarından etkinleştirme yapmanız gerekecek. Tabii ki eklenti etkinleştirildiğinde Google gezindiğiniz sayfaların adreslerini de bilecek.

HAKKINDA Atılay