Bubblews Adlı Sosyal Ağ, Kullanıcılarına Ödeme Yapacak!

VoiceSearchgoogle

Sosyal ağlar, modern insanın hayatında büyük bir yer kaplıyor. Neredeyse günün tamamını işgal eden bu ağların kullanıcılara da bir getirisi yok. Facebook ya da Twitter’ın kullanıcılarına ödeme yapması pek te beklenilen bir şey değil. Fakat yeni ortaya çıkan bir sosyal ağ, bunu gerçekleştirmeyi hedefliyor. Bubblews, kullanıcılarına ödeme yapmayı teklif eden ilk sosyal ağ olarak karşımıza çıkıyor!

Kullanıcıların sevinse de tuhaf bulduğu bu uygulamanın kendi içinde mantıklı bir açıklaması da var. Bubblews’in CEO’su sosyal ağların kullanıcılara adil olmadığını ifade ediyor. CEO, sosyal ağların kullanıcılardan beslenmesine karşın onlara bir ödeme yapmaması üzerinde duruyor. Bunun kaygısını güden ağ, kullanıcılara para ödemeyi teklif ediyor.

Kullanıcıların duyunca heyecanlandığı bu para mevzusu, aslında heyecanlanılacak düzeyde değil. Zira kullanıcılara yapılacak olan ödeme yüksek değil. Kullanıcının aldığı her beğeni vs. için 0,01 dolar ödenmesi hedefleniyor. Bubblews’i kullanarak büyük paralar kazanılması mümkün gibi görünmüyor. Fakat popüler kullanıcılar bu ödemeyi bir fırsata dönüştürebilir.

Bubblews’te oluşturulacak olan paylaşımların en az 400 karakter içermesi gerekiyor. Bu da uzun paylaşımların yapılması gerekeceğini gösteriyor. Bubblews, yeni bir platform olması hasebiyle şu aralar pek fazla hareketli değil. Fakat kullanıcıların yemek tarifi, hikayeler vs. gibi paylaşımlar yaparak bu platformu geliştirmesi hedefleniyor.

Bubblews, yaklaşık 200 bin aktif kullanıcısıyla daha yolun başında görülüyor. Dolayısıyla bu platformun Facebook ve Twitter gibi devlerle rekabet için daha uzun bir yolu var. Kullanıcıları ödemelerle çekmeyi hedefleyen platform ilerleyen dönemde kullanıcılara iyi paralar kazandırabilir.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta