Baterfield 4, Yakında Takım Oyunlarını Destekleyecek!

VoiceSearchgoogle

Battlefied 4 adlı video oyun, bundan böyle takım oyunlarını da destekleyecek! Oyunun gelişiricisi, EA Digital Illusions CE adlı video oyun şirketi, yaptığı duyuru ile; birinci şahıs nişancı oyunu Battlefied 4‘e takım olarak girme özelliğini getirdiklerini resmiyete kavuşturdu. Halihazırda beta sürümü deneme aşamasında bulunan Squad Join özelliği ifade edildiğine göre çok yakın zamanda oyun severlerin kullanımına açılacak.

Squad Join özelliği sayesinde bundan böyle Battlefield’deki çevrimiçi karşılaşmalara 5’er kişilik takımlar halinde girilebilecek. Üstelik 5 kişi olma şartı, çok kişili oyuna girmeden önce oluşturulan takımlarda aranmıyor. Ekibin zamanla toplanmasına; oyuna sonradan dâhil olabilmeye de imkân tanınmış. Tabii ekipte yer olduğu müddetçe…

Oyun severlerin uzun zamandır talep ettiği ve merakla beklediği takım oluşturma ve bu şekilde oyuna girme özelliği de böylelikle Battlefield’e eklenmiş oldu. Hatırlanacağı üzere daha önce Battlefield 4’ün çıkışına bu özellik dâhil edilmemişti. Oyun geliştiricisi EA Digital Illusions CE, oyundaki hatalarının hâlâ giderilmemiş olduğu şu günlerde, bu yeni özellik ile oyun severlerin memnuniyetini kazanmayı hedefliyor. Squad Join’in beta sürümü şu an için PS3, PS4, Xbox 360 ve Xbox One üzerinden oyananabiliyor.

Oyunculardan gelen olumlu-olumsuz tepkilere göre şekillenecek olan Squad Join’in tam sürümü ise Dragon’s Teeth ek paketi ile birlikte yaz sezonunda çıkış yapacak. Hatırlatmakta yarar var; sunulan özelliğin beta sürümü şu an için yalnızca belli başlı haritalarda oynanmaya müsait durumda.

HAKKINDA Emir

1993 yılında Şişli’de doğdu. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Bir sonraki yıl aynı üniversitede Görsel İletişim Tasarımı bölümünde Çift Anadal Programı’na başladı. Günümüzde ise bir yandan lisans eğitimine devam ederken diğer taraftan web içerik editörlüğü yapmakta