Apple'ın Patenti Alındı!

VoiceSearchgoogle

Apple şu an piyasada bulunan birçok teknolojinin patentinin kendisinde olduğunu iddia etse de şu ana kadar kendisinde olduğunu söylediği birçok patenti yok sayıldı. Firmanın yok sayılan patentleri arasına bir yenisi daha eklendi.

Aslında Apple’a yönelik verilen bu karar çok da yeni değil. Ağustos 2012’de Apple Samsung’a açtığı bir dava ile Samsung’un bir çok ürünün de kullandığı iki parmak ile yakınlaşma ve uzaklaşma teknolojisinin kendisine ait olduğunu söylemiş ve Samsung bu davayı kaybetmişti. Açılanbu dava üzerine harekete geçen ABD Patent Ofisi Apple’ın iki parmak patentini yok saydı. Firmanın bu karara itiraz etmesi için önünde iki aylık bir süre var.

Samsung’a açılan bu dava ile 1 milyar dolarlık bir tazminat kararı çıkmış ancak Mart ayında gerçekleşen ikinci bir dava ile de tazminat miktarı 600 milyon dolara indirildi.

HAKKINDA Teknoloji

Teknoloji dünyasını hep yakından takip eden biri olarak içindeki bu merakı site açarak dindirmeye çalışan, yenilikleri ilk önce size duyurmak için çabalayan bir Türk vatandaşıdır.