Apple’dan Kötü Haber Geldi!

VoiceSearchgoogle

Apple’ın Boot Camp’ı sayesinde Macbook cihazlarınızda Mac OS işletim sistemine alternatif olarak Windows işletim sistemini de kullanmanıza imkân sağlayan bir program.

Boot Camp ile ilgili yeni bilgiler geldi. Apple, yaptığı duyuruyla artık eski Windows işletim sistemlerinin, Boot Camp ile desteklenmeyeceğini duyurdu.

Buna göre MacBook Air ve 13 inçlik MacBook Pro bilgisayarlar da artık sadece Windows 8 ve 10 işletim sistemleri çalışacak.

Windows 7 ve önceki sürüm Windows'lar ise Boot Camp ile bundan böyle çalışmayacak. Tabii Apple Macbook sahiplerinin panik yapmasına şimdilik gerek yok; zira eski Windows'ları kullanmak isteyen Macbook kullanıcıları halen Parallels Desktop, Oracle's VirtualBox veya VMWare Fusion gibi sanal masaüstü yoluyla Windows işletim sistemlerini çalıştırabilecek programları edinebilirler.

Bu programlar sayesinde Mac’inize; Windows işletim sistemi kurabilirsiniz. Bu programlar olmasaydı büyük bir ihtimalle kullanıcılar Apple’ı yerden yere vurmuş olacaktı. Yeni gelişmeler oldukça sizlere aktaracağız.

HAKKINDA Atılay