Akıllı Telefon Fotoğrafçılığında Yeni Dönem

VoiceSearchgoogle

Akıllı telefonlar ile birlikte paralel bir şekilde hızla gelişen dijital platformların çoğalması farklı girişimlerin de ortaya çıkmasını mümkün kıldı. Akıllı telefonların hiç kuşkusuz gelişen özelliklerinin en başında kameralar gelmektedir. Hal böyle olunca fotoğraf makinelerinin yerini alan akıllı telefonlarımızın kameraları ve ilk olarak 2010 yılında fotoğraf filtreleme uygulaması olarak çıkan, gün geçtikçe uygulama içerisine gelen güncellemeler ile fotoğraf tabanlı bir sosyal ağa dönüşen Instagram ile birlikte akıllı telefon fotoğrafçılığı kavramı da hayatlarımıza dahil oldu.

Çoğumuz akıllı telefon fotoğrafçılığı ile amatör olarak ilgilense de bu işi daha ciddiye alıp, profesyonel olarak ilgilenenler de var. Akıllı telefon fotoğrafçılığını bir adım daha öteye taşımayı hedefleyen Blackeye, 2013 yılında fotoğraf meraklısı üç arkadaş tarafından Finlandiya'da kuruldu. Blackeye, fotoğraf tutkunu kullanıcılara yönelik geliştirdiği lensler sayesinde akıllı telefonlar ile manzara fotoğrafçılığından yemek fotoğrafçılığına, fotoğrafçılığın çoğu alanında kaliteli fotoğraflar çekmenizi sağlıyor. Yakın çekimler için Tele 3X ve Macro 20X, geniş açılı çekimler için Wide Angle ve daha derin çekimler için Full-Frame Fisheye ve Fisheye lensler olmak üzere 5 modeli mevcut.

Klipsli olma özelliği ile akıllı telefonlarınızda kolaylıkla kullanabileceğiniz Blackeye lensler, Türkiye'de de satışa sunulmaya başladı. Akıllı telefonlar için geliştirilen Blackeye, akıllı telefon fotoğrafçılığına adeta çağ atlatıyor. 

 

 

HAKKINDA Yiğit